The next-generation blog, news, and magazine theme for you to start sharing your stories today!

The Blogzine

Save on Premium Membership

Get the insights report trusted by experts around the globe. Become a Member Today!

View pricing plans

New York, USA (HQ)

750 Sing Sing Rd, Horseheads, NY, 14845

Call: 469-537-2410 (Toll-free)

hello@blogzine.com
Relacje interpersonalne

Miłość jest otwartością

Miłość jest otwartością
"Miłość jest otwartością. Kiedy pozwalasz sobie na otwarcie, miłość może płynąć bez przeszkód. Gdy masz otwarte serce, możesz łączyć się z ukochaną osobą lub kimkolwiek innym. Możesz otworzyć się na każdego w jedności. Niezależnie czy uprawiacie seks czy dyskutujecie o polityce, możecie być otwarci i połączyć się jako jedna miłość, wyrażającej się poprzez dwa ciała.
 
Kiedy ty jesteś otwarty, a druga osoba nie, poczujesz to. Kiedy partner ostro atakuje cię złośliwymi uwagami, czujesz w sercu ból i zranienie.
 
W końcu twoje serce zamyka się, aby nie czuć się tak bezbronnym i narażonym na ciosy. Mimo to, nadal pragniesz miłości. To pragnienie ukryte za obronnymi murami, zamienia się w irytację, a potem złość. Wypełniony gniewem, możesz zaatakować ukochaną osobę, próbując zranić tego, kto zranił ciebie. Zamykacie się jeszcze bardziej. Pragniesz jego miłości, a skoro partner odmawia jej, każesz go za to. A wtedy on czy ona zamyka się jeszcze bardziej i każe ciebie.
 
Aby przerwać ten cykl zamknięcia, musisz nauczyć się praktykować miłość. Możesz ćwiczyć pozostawanie otwartym nawet wtedy, gdy twoje serce chce się zamknąć, by ochronić się przed zranieniem. Możesz dokonać wyboru, aby czuć zranienie i ćwiczyć pozostawanie otwartym. Zamiast zamykać się w złości, pozwól sobie odczuwać głęboki smutek, czystą tęsknotę czy raniące ciosy gniewu partnera i praktykuj otwieranie. Dzięki temu, cykl ulegnie przerwaniu, a twoja miłość będzie czekać na gotowość otwarcia ukochanej osoby.
Zawsze w odpowiedzi na raniące słowa czy zachowanie możesz praktykować miłość. Zamiast zatrzymywać oddech możesz głęboko i w pełni oddychać. Zamiast napinać ciało, możesz rozluźnić brzuch, oddychając przy tym i czując głębokie zranienie. Zamiast odwracać się i wychodzić, możesz patrzeć w oczy partnera, czując także jego ból. Przyczyniasz się do otwartości ukochanej osoby, kiedy ofiarowujesz jej swoją otwartość.
 
Wczuj się w serce partnera, bijące z tęsknotą, czekające na miłość, ukryte za pozbawiony miłości murem. I zamiast reagować na nie-miłość zamykaniem się, pozostań otwarty i głęboko połączony, oddychając i czując wewnętrzną otwartość serca, która kryje się za jego zranieniem.
 
Możesz praktykować w ten otwartość, i głęboki kontakt serca z każdym kogo kochasz – właściwie ze wszystkimi. Z kimkolwiek jesteś – patrz w oczy tej osoby. Poczuj to co jest ukryte za jej maską czy oficjalną pozą i wczuj się w pragnienie jej serca – każdy chce się otworzyć, połączyć i odczuwać w sobie miłość, podobnie jak ty.
 
Aby życie było pełne sensu i przepełnione mocą miłości, praktykuj otwieranie się cały czas, również wtedy, gdy doświadczasz bólu. Odczuwaj ego, oddychaj zranieniem swojego serca i zranieniem innych, bez zamykania się. Ofiaruj wszystkim otwartość serca, a szczególnie tym, którzy cię ranią. Inną alternatywą jest zamknięcie i niespełnione życie."
 
David Deida