The next-generation blog, news, and magazine theme for you to start sharing your stories today!

The Blogzine

Save on Premium Membership

Get the insights report trusted by experts around the globe. Become a Member Today!

View pricing plans

New York, USA (HQ)

750 Sing Sing Rd, Horseheads, NY, 14845

Call: 469-537-2410 (Toll-free)

hello@blogzine.com
Osho

Dotyk - Osho

Dotyk - Osho
"Człowiek musi być w centrum uwagi.
To jedna z najbardziej podstawowych potrzeb człowieka. Jeśli nie zaopiekujemy się nim, człowiek umiera. Jeśli nie czuje, że jest dla kogoś ważny, przynajmniej dla kogoś, całe jego życie staje się bezsensowne.
 
Poza tym miłość jest najlepszą terapią, jaka istnieje. Świat potrzebuje terapii, bo brakuje mu miłości. W prawdziwie żywym świecie miłości żadna terapia nie byłaby potrzebna, miłość wystarczyłaby, aż nadto.
 
Dotyk to po prostu gest miłości, ciepła, czułości. Uczucie ciepła wylewającego się z drugiej osoby rozpuszcza w tobie wiele chorób, roztapia zimne ego jak lód. Sprowadza cię z powrotem do dzieciństwa.
 
W dzisiejszych czasach psycholodzy doskonale zdają sobie sprawę, że jeśli dziecku nie przytula się, nie całuje, to zabraknie mu pożywienia. Tak jak ciało potrzebuje pożywienia, tak dusza potrzebuje miłości. Możesz zaspokoić wszystkie materialne potrzeby dziecka, zapewnić mu wszelkie materialne wygody, jeśli zabraknie uścisków, dziecko nie wyrośnie na zdrową istotę. W głębi duszy pozostanie smutny, ignorowany, zaniedbany, opuszczony. Otrzyma dobrą opiekę, ale nie będzie mu matkowano.
 
Zaobserwowano, że jeśli dziecko pozostaje nietknięte, zaczyna zamykać się w sobie - może nawet z tego umrzeć - chociaż wszystko inne jest do jego dyspozycji. Ciało otrzymuje całą opiekę, ale nie otacza go żadna miłość. Staje się samotny, zostaje odłączony od istnienia.
Miłość jest naszym połączeniem, miłość jest naszym korzeniem. Tak jak oddychasz – dla ciała jest to absolutnie niezbędne: przestań oddychać i już nie istniejesz – tak samo miłość jest wewnętrznym oddechem. Dusza żyje miłością.
Analiza się nie powiedzie. Umysł i wyjaśnianie, wiedza i nauka nie zakończą się sukcesem. Możesz wiedzieć wszystko o terapii, możesz zostać ekspertem, jeśli nie znasz sztuki kochania, jesteś tylko na powierzchni cudu terapii.
 
(...) Dotyk to prosty gest jedności - nawet gest pomaga. Jeśli ten gest jest prawdziwy – nie tylko gest, ale i twoje serce – może być magicznym narzędziem, może zdziałać cuda. Może natychmiast zmienić całą sytuację.
 
(...) Kiedy kochasz człowieka, nie wystarczy sama werbalizacja, nie wystarczą słowa, potrzeba czegoś bardziej treściwego, słowa są tylko abstrakcyjne. Musisz coś zrobić. Trzymaj rękę, przytul osobę, pocałuj ją, przytul. Pomoże wam obojgu – jeśli oboje zdołacie wtopić się w uścisk, staniecie się znowu młodsi, świeżsi i bardziej żywi. To jest cały proces uzdrawiania.
 
Analiza jest drogą umysłu, Dotyk jest drogą serca. Umysł jest przyczyną wszelkich chorób, a serce źródłem wszelkiego uzdrowienia."
 
Osho

Lubisz wpisy z Żyj świadomie i chcesz być na bieżąco?

Dołącz do grupy na Facebooku i otrzymuj dzięki temu powiadomienie, kiedy pojawi się nowy wpis.

Zobacz grupę

avatar

Witaj, jestem twórcą projektu Żyj świadomie. Mam nadzieję, że treści, które znajdujesz na tym portalu pomagają zmienić podejście do życia i wprowadzić pozytywne nawyki.

Udostępnij:
Wolność. Odwaga bycia prawdziwym

Wolność. Odwaga bycia prawdziwym

Mantra dla obrażonych

Mantra dla obrażonych