Obserwując internet bardzo często widzę obrazki w stylu “Takie nawyki mają ludzie sukcesu, a takie ludzie porażki” i w sumie jest to dla mnie dość porażające.
Przecież każdy z nas chce być szczęśliwy, mieć za co żyć, gdzie spać i co jeść. Po prostu nikt nie uczył nas w jaki sposób osiągnąć to wszystko. Mnóstwo ludzi co roku podejmuje trud zmiany nawyków, wypracowania lepszego samopoczucia przez zmianę diety czy regularne treningi. Często niestety im się nie udaje i każdy kolejny krok w kierunku jakiegokolwiek celu staje się coraz trudniejszy.

Mnóstwo ludzi również chciałoby osiągać wielkie cele, ale po prostu nie mają pojęcia jak przebić się przez mur własnych myśli, które wiecznie są na nie i pokazują nam obraz porażki, który jakby nie patrzeć potrafi być naprawdę przekonujący.

Nie twierdzę, że nie zdarzyło mi się nigdy wstawić czegoś takiego na profil, bo wiem że zdarzyło, jednak kiedy przyjrzałem się bliżej swojemu życiu zrozumiałem, że nie jest to w porządku. Sam do niektórych rzeczy podchodziłem wiele razy zanim udało mi się ostatecznie to zrobić. Próbowałem regularnie trenować co najmniej 5 razy z mniej lub bardziej udanymi wynikami.
Próbowałem również zaprzestać zaśmiecania sobie organizmu niskiej wartości jedzeniem. I chociaż ostatecznie obie te rzeczy się powiodły, to było przede mną wiele pracy i nauki.

Wielokrotnie toczyłem wojnę ze swoimi myślami, zanim nauczyłem się z nimi obchodzić odpowiednio. Doznawałem ataków paniki tyle razy, że bym ich nie zliczył, a przez niektórych byłem przez to uznawany za leniwego, a ja po prostu nie potrafiłem ponieważ lęk był momentami znacznie silniejszy ode mnie. Cóż.. taka rzeczywistość ludzi z nerwicą. Nawet lekarz potrafił mi powiedzieć, że udaję.

Dążę do tego, abyśmy spojrzeli na innych z próbą zrozumienia powodu dla którego im się nie udaje, a nie z oskarżeniem, że są porażką życiową ponieważ nie potrafią czegoś osiągnąć.
Obecnie widzę plagę różnego rodzaju oskarżających obrazków i tekstów, które mówią, że taki jest prawdziwy człowiek, a ten inny jest niczym. Że człowiek który przedstawia swoją postawą określone rzeczy jest wspaniały, a ten drugi jest głupi. Świat przecież nie jest taki prosty.

Skupmy się na zrozumieniu i zanim oskarżymy, porozmawiajmy i sprawdźmy z czym mamy do czynienia naprawdę. 🙂

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Żyj świadomie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?