Jestem sobą. Nawet jeśli przeszukasz dokładnie cały świat, nie znajdziesz osoby takiej, jak ja. Cokolwiek mówię, robię i czuję jest autentycznie moje, dlatego, bo samodzielnie to wybieram. Jestem jedynym właścicielem tego, co mnie określa: moje jest to ciało, uczucia, usta, głos, każde działanie – skierowane do mnie czy kogokolwiek innego. Moje są fantazje, marzenia, nadzieje i lęki. Moje są triumfy, sukcesy, ale i potknięcia oraz porażki. Ponieważ należę jedynie do siebie, znam siebie, wiem, kim jestem. Znając siebie, mogę bez wahania kochać siebie, podziwiać i doceniać. Wiem, że są takie części mnie, które mogą mnie zaskakiwać, wprawiać w osłupienie, są też takie, których jeszcze nie znam – bez względu na to, kocham siebie, podziwiam i doceniam. Z czasem dowiem się o sobie więcej. Bez względu jednak na to, co mówię, jak wyglądam czy co robię – to ja, w czystej postaci, prawdziwy i autentyczny. Prawdopodobnie nadejdzie taka chwila, że pewne rzeczy, które mówię, robię, myślę czy czuję nie będą pasować do mojej wizji życia. Wiem, że wszystko to, co nie odpowiada mojemu wyobrażeniu szczęścia, odrzucę, a zatrzymam to, co jest dla mnie najlepsze. Widzę, słyszę, czuję, mówię i robię. Umiem sobie radzić w życiu, jestem produktywny, otwarty i wiem, jak nadawać sens własnemu życiu i pomagać innym. Jestem jedynym właścicielem siebie i co najlepsze, mogę zaprojektować siebie tak, jak chcę. Jestem sobą. I bardzo mi z tym dobrze. 
Virginia Satir
Winimy
kogoś za swoje nieudane życie, przedsięwzięcia, plany….
Argumentujemy
tym, że ktoś przeszkodził, nie postarał się, a powinien o to zadbać…
Jesteśmy zbyt krytyczni wobec siebie i innych
 bo za słabi, za brzydcy, za nudni…
Nie mamy
czasu, pieniędzy,  pracy,  możliwości…
Wymówki?
To  Nasz sposób na ucieczkę od odpowiedzialności.  Akceptacja siebie nie polega na bierności i  poddaniu się. Akceptacja polega na pokochaniu siebie samego pomimo wad, lecz z motywacją do przekraczania barier własnych słabości i permanentnym rozwoju.
Dopóki nie weźmiemy sobie do serca tej prawdy, szczęście będzie dla Nas nieosiągalne.
MOŻEMY WSZYSTKO
to ma dwie strony
 możemy ZMIENIĆ ŻYCIE NA LEPSZE lub PODDAĆ SIĘ
Zmiana siebie
Brak pretensji i ciągłego obwiniania świata za Nasze porażki. Wzięcie pełnej odpowiedzialności za swoje życie, podjęte decyzje i skutki tych decyzji. Poczucie mocy sprawczej. Radość z chwili obecnej, z każdego kroku, który zbliża Nas do realizacji marzeń. Umiejętność zarażenia tą radością innych ludzi, spotykanych po drodze. Bycie inspiracją. Otwarte gorące serce. Szczerość w spojrzeniu. Okazanie wsparcia sobie i drugiemu człowiekowi.
To jest sztuka, którą można wypracować i czerpać z jej źródeł.
Doceńmy każdą chwilę tu i teraz, zróbmy wszystko co w Naszej mocy by spełnić swoje sny, ale też starajmy się, by życie innych, którzy są gdzieś obok, było przyjemniejsze i łatwiejsze. Życie, nie tylko bliskich, ale ludzi, których spotykamy mimochodem każdego dnia. Kasjerek w sklepach, kierowców autobusów, zwykłych ludzi mijających Nas w codzienności.  Warto. Każdego dnia natrafiamy, siłą rzeczy na drugiego człowieka. Doceńmy Go- doceńmy Jego pracę. Dla Nas to nic takiego, zwykły uśmiech, uprzejmość, słowo dziękuję. Dla Niego? Czasem jedyny promień słońca podczas deszczowego dnia.
Wpływając świadomie na detale obecne w Naszym życiu, nagle zauważymy, że świat wokół jest lepszy, ponieważ My staliśmy się lepsi. Rzeczywistość jest Naszym odbiciem.
Jedno z  najpiękniejszych doświadczeń w  życiu… Miłość i  akceptacja siebie. Poczucie odpowiedzialności za własne życie. Pewność, że sami kreujemy świat na skutek myśli, emocji, reakcji i podejścia.
Tak naprawdę w każdej chwili mamy możliwość rozpocząć wszystko od nowa. Każdego dnia,
wstając rano, jesteśmy czystą kartą.
Patrząc w lustro, spójrzmy sobie głęboko w oczy.  To jest moment na podjęcie decyzji. Jakim w tej chwili jestem człowiekiem?  Z jakim nastawieniem spędzę ten dzień? Czy postaram się być najlepszą wersją siebie, czy być możne ulegnę własnym słabościom?
Tylko od Nas zależy, jak będzie wyglądać Nasze życie. Każdego dnia mamy wybór. Podjęcie decyzji, to jeden krok, który dzieli Nas od działania. Efekty natomiast będą rewolucją.
Rewolucja jest potrzebna, ponieważ  jest właśnie tą upragnioną zmianą.
Zmianą, dzięki której wreszcie osiągniemy poczucie spełnienia i satysfakcji.
Naprawdę właśnie TERAZ, właśnie w tej chwili możesz wszystko zmienić!
Możesz zmienić siebie! Zamienic swoje życie! Osiągnąć wszystko o czym marzysz!
 bo…
Świat jest taki, jaki myślisz, że jest.  Nie ma żadnych ograniczeń. Energia podąża za uwagą.  Czas działania jest teraz. Bezgraniczne odczuwanie Miłości w chwili obecnej jest Szczęściem. Nasza dusza jest źródłem Naszej największej energii. Skuteczność natomiast jest miarą prawdy. 
 MOŻEMY WSZYSTKO!!!!
Dziękuję i pozdrawiam
Calaike

Written by Calaike

Kochani :)
Ukończyłam AWF w Krakowie i od 10 lat jestem Terapeutą SPA. Przez ten czas zdążyłam dobrze poznać ciało człowieka oraz kierujące nim mechanizmy, Od zawsze fascynowała mnie także dusza, dlatego rozpoczęłam studia o kierunku Psychologia. Pasjonuje mnie podejście holistyczne do życia oraz do człowieka-zarówno pod kątem zdrowia jak i relacji międzyludzkich. Kocham podróże :) Niebawem zostanę mgr Psychologii na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Zapraszam do czytania moich artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Klucz

Najważniejsze to nic