in , ,

LISTY PRAWDZIWYCH KOBIET

A CO DLA CIEBIE JEST POWIETRZEM?

A co dla Ciebie jest powietrzem? Kiedy nabierasz je pełną piersią, to gdzie wtedy jesteś? Co robisz? Z kimś? A może sama? Jakie obrazy Ci towarzyszą? Jakie myśli zaprzątają twoją głowę? Gdzie znajdujesz swoją wolność? W jakich czynach i sytuacjach? Jakie momenty sprawiają, że żyjesz. Budzisz się z letargu swojego wewnętrznego więzienia, rozglądasz się, nasłuchujesz odgłosów nadchodzącej zmiany. Wzbijasz się w powietrze lub zanurzasz w nurcie rzeki. Tańczysz do pełni księżyca, tak aby nikt nie widział. Ulatujesz ze swoimi myślami. Łapiesz piękno każdej z nich.

A co dla Ciebie jest powietrzem? Kiedy ostatnio czułaś się wolna, spełniona, szczęśliwa? Minutę temu, czy dekadę, kiedy miałaś jeszcze długi warkocz i byłaś maleńką dziewczynką? Kiedy życie kochało Cię w pełni a Ty oddawałaś mu swój uśmiech z wdzięcznością? Nie było wtedy żadnego „ale” ani innych wątpliwości. Nie było żadnej myśli kwestionującej Twoje piękno. Świeciłaś całym swoim istnieniem. Byłaś. Odczuwałaś. Kochałaś. Wtedy wszystko inaczej pachniało, włosy mamy po umyciu, ziemia po deszczu, twoja świeżo wyprana sukienka. Inaczej też patrzyłaś na świat, widziałaś więcej, rozumiałaś, płynęłaś. Było tam szczęście. Było wszystko. Bo Ty byłaś.

A co dla Ciebie jest powietrzem? Czy jeszcze pamiętasz tę świeżość? Doświadczasz. Jest przyjemnie a czasami boleśnie. Nadal płyniesz. Jednak zbyt często zawracasz. Czepiasz się gałęzi, uderzasz o kamienie. Chcesz uciec, a nie wiesz dokąd. Niezdarnie omijasz wiry, a czasem w nie wpadasz. Nie odpuszczasz… Szamoczesz się, aż padasz bez sił. Ciało już nie może walczyć. Buntuje się, choruje, ono pierwsze odpuszcza. Dopiero potem Ty. Ciało pierwsze rozumie, że dłużej tak nie można. Wtedy nie masz już wyjścia, po prostu musisz pozwolić dać się ponieść nurtowi… mając nadzieję, że pisane jest Ci już dłużej nie walczyć. Delikatne odpuszczenie wszystkiego co blokuje Twój wzrost i nie pozwala płynąć z nurtem Twojej wewnętrznej rzeki, musi nastąpić. Twoja prawda wzywa…

A co dla Ciebie jest powietrzem?

Z serca tulę 

Natalia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

https://www.facebook.com/nataliaromaniukart/

„WSZYSCY DIETETYCY MÓWIĄ, ŻE…”

https://www.facebook.com/nataliaromaniukart/

LISTY PRAWDZIWYCH KOBIET