in

Historia, która inspiruje

Anthony De Mello powiedział:Z przeszłością należy się rozstać nie dlatego, że była zła, lecz dlatego, że jest martwa.

W wielu filozofiach mówi się o potrzebie życia w chwili obecnej, ponieważ życie przeszłością powoduje wiele napięć i tak naprawdę nic konkretnego nie wnosi oprócz bólu.

Nie oznacza to jednak, że nie powinniśmy patrzeć w przeszłość, tylko oto, aby nie żyć przeszłością. Zauważyłem, że ta część jest często dość opacznie rozumiana.

Przeszłość, jako świetne źródło doświadczenia

Dajmy na to związki. Każdy związek posiada kryzysy i praktycznie w każdym raz na jakiś czas pojawi się konflikt charakterów. Przecież nie porzucisz od razu związku, tylko dlatego, że coś nie wyszło i tylko dlatego, że popełniłeś jakiś błąd prawda?

Patrząc w przeszłość, jesteś wstanie zobaczyć, jakie błędy popełniałeś i nie popełniać ich ponownie. Warto również mieć na uwadze, że idąc do przodu zyskujemy nowe doświadczenie i wracając co jakiś czas myślami do przeszłości, jesteś wstanie wyciągnąć nowe wnioski i wznieść świadomość o życiu na nowy poziom.

Byłem w niejednym związku, popełniałem błędy, często czegoś nie zauważałem od razu i ostatecznie mój związek się rozsypywał. Z czasem jednak przyglądałem się poprzednim i wyciągałem wnioski, zauważałem błędy jakie popełniałem. Kiedy patrzałem tylko na swoje racje lub robiłem coś, co powodowało, że nie oddawałem drugiej osobie tyle uwagi na ile zasługiwała i zaniedbywałem ją. To właśnie głównie historia dawała mi tą świadomość, dzięki czemu następnym razem byłem wstanie dać więcej od siebie. Oczywiście, mogłem zauważyć wiele rzeczy wcześniej, ale nie zawsze byłem na tyle dojrzały.

Patrzenie w przeszłość, może być również świetnym sposobem na powrót energii.

Czasem również przeżywam kryzysy i mam wrażenie, że coś się ciągnie bez końca. Wtedy też staram się wyciszyć i przypominam sobie podobną sytuację.

Podczas problemów finansowych zacząłem sobie przypominać czas nerwicy, wtedy też zadawałem sobie pytanie, czy to się kiedyś skończy. Skończyło się, a teraz pomaga mi to przetrwać ciężkie chwile. Mając świadomość, że wszystko przemija, jesteśmy wstanie szybciej stanąć na nogi.

Czas nerwicy przypomina mi również, że najważniejsze to znaleźć swoją równowagę w odpoczynku i działaniu, uczeniu się i przyswajaniu wiedzy w doświadczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 sposobów jak możesz popracować nad poczuciem własnej wartości

Czy stres jest naprawdę taki zły?