Opusanima Jakub Mikołajczak – trener i psychoterapeuta w trakcie 4-letniego szkolenia. Pracuje w podejściu humanistyczno-egzystencjalnym. Posiada certyfikat z logoterapii, akredytowany przez Instytut Viktora Frankla w Wiedniu. Ukończył kurs logoterapeutyczny, prowadzony m. in. przez prof. Popielskiego, bezpośredniego ucznia Frankla. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

"Sztuka Poszukiwania Sensu" - Warsztaty Egzystencjalne

Embedly
Więcej informacji

„Człowiek nie chce istnieć za wszelką cenę, ale to, czego naprawdę chce, to:
żyć z sensem”

Viktor Frankl

Warsztaty „Sztuka Poszukiwania Sensu” to praktyczne zajęcia prowadzone w ujęciu logoterapii i analizy egzystencjalnej. Jest to nurt terapeutyczny, który został stworzony przez austriackiego psychiatrę i psychoterapeutę – Viktora Frankla. Według logoterapii dążenie do znalezienia w życiu głębokiego poczucia sensu, jest u człowieka najpotężniejszą siłą motywującą.

Ostateczny kształt logoterapii nadało przede wszystkim bogate doświadczenie życiowe Frankla. Był on więźniem obozów koncentracyjnych podczas II wojny światowej i właśnie tam stworzył podstawowe założenia swojej szkoły terapeutycznej. Tym, co wyraźnie odróżnia logoterapię od innych podejść, jest postrzeganie człowieka nie tylko w wymiarze biologicznym i psychicznym, ale również duchowym.

Obecnie logoterapia jest potwierdzonym naukowo kierunkiem psychoterapeutycznym orazzostała oficjalnie wpisana do Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii.

WAŻNE!
Warsztaty „Sztuka Poszukiwania Sensu” mają charakter otwarty. W związku z tym nie trzeba posiadać wykształcenia psychologicznego lub psychoterapeutycznego, aby w nich uczestniczyć. Głównym celem warsztatów jest przekazanie wiedzy o tym, jak można wykorzystać logoterapię w procesie samorozwoju. 

SZCZEGÓŁOWY PLAN WARSZTATU:
http://opusanima.pl/szkolenie/sztuka-poszukiwania-sensu/
 

Zostań patronem

Lubisz projekt Żyj świadomie? Możesz pomóc go rozwinąć i stworzyć razem coś fajnego! :)

Blog

Szukasz ciekawych treści? Wejdź na bloga Żyj świadomie. :)